Proszę czekać...
10 grzechów głównych samodzielnej wymiany kół

10 grzechów głównych samodzielnej wymiany kół

Samodzielna wymiana kół pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, ale warto wiedzieć czego nie robić, żeby taka oszczędność nie przerodziła się w bardzo kosztowną wizytę u mechanika i blacharza. Sprawdź10 najczęściej popełnianych błędów i dowiedz się jak zmieniać koła skutecznie i bezpiecznie.

Czytaj dalej
Czy paliwo podrożeje i dlaczego tak?

Czy paliwo podrożeje i dlaczego tak?

Ostatnie dni wywróciły do góry sytuację polityczno-gospodarczą w wielu miejscach oraz zwróciły oczy całego świata na Ukrainę. Bestialski atak Federacji Rosyjskiej (kusi, żeby napisać małą literą, ale poprawność językowa ponad wszystko) na naszych wschodnich sąsiadów odbił się szerokim echem daleko poza terytoria objęte konfliktem. Większymi i mniejszymi sankcjami swoje stanowisko przedstawiły...

Czytaj dalej
Tablice rejestracyjne, czyli jak w łatwy i szybki sposób stracić 500 zł

Tablice rejestracyjne, czyli jak w łatwy i szybki sposób stracić 500 zł

Temat nieczytelnych tablic rejestracyjnych spada co roku z pierwszym poważniejszym śniegiem. Wraz z nowym prawem, o którym wspominamy w jednym z poprzednich artykułów, weszła w życie drastyczna podwyżka mandatów drogowych. Okazuje się, ze od teraz nieczytelna tablica będzie kosztować nieuważnego kierowcę nie 100 zł, jak dotychczas, a okrągłe 500 zł. Chciałoby się zażartować z 500+, ale temat okazuje się bardziej złożony.

Czytaj dalej
5 błędów popełnianych przy wymianie kół

5 błędów popełnianych przy wymianie kół

Rosnące ceny w serwisach wpływają na to, że coraz więcej osób decyduje się na zakup stalowych felg na zimę i samodzielną wymianę kół z letnich na zimowe. Taka inwestycja potrafi się zwrócić już po niecałych 2 latach, dlatego sądzimy, że takich kierowców będzie przybywać. Zmiana koła nie jest niczym skomplikowanym i każdy kierowca powinien umieć to zrobić, przede wszystkim w sytuacji awaryjnej, gdy...

Czytaj dalej
Kradzież aut - czym jest metoda na ‚walizkę’ lub ’na śpiocha’ i jak się przed nią ustrzec?

Kradzież aut - czym jest metoda na ‚walizkę’ lub ’na śpiocha’ i jak się przed nią ustrzec?

Przede wszystkim pilnować gdzie się odkłada kluczyk. Wybierz miejsce znajdujące możliwie najdalej od ścian elewacyjnych tak, aby zmaksymalizować odległość od podwórka, w ten sposób utrudnisz złodziejom nasłuchanie sygnału kluczyka przez ścianę domu lub biura. 

Jeśli posiadasz inteligentny i bardziej rozbudowany kluczyk z możliwością zmiany ustawień zawsze wyłączaj funkcję hotkey poza domem (praca, zakupy, wypoczynek, itp.). Coraz więcej producentów aut oferuje taką możliwość. 

W Internecie z łatwością można znaleźć specjalny pojemnik lub etui na kluczyk, które zagłuszają sygnał. Mało to poręczne a tym bardziej estetyczne, ale jako domowy futerał sprawdza się wyśmienicie. Posiadacze kart zamiast kluczyka mają łatwiej, ponieważ takie zagłuszające etui prezentuje się bardziej elegancko i skutecznie chroni kartę przed zarówno skanowaniem, jak i zużyciem. 

Czytaj dalej
Kradzież aut - czy jest się czego bać?

Kradzież aut - czy jest się czego bać?

Motoryzacja charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem, więc nie powinno dziwić, że ochoczo chłonie wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Wraz z nowymi generacjami samochodów ich producenci prześcigają się w zaoferowaniu jak największej ilości systemów ułatwiających nie tylko jazdę, ale często też samą obsługę auta, jak np. coraz bardziej inteligentny centralny zamek. Zmianom i modernizacjom ulega prawie każde rozwiązanie, ale stałe jest jedno - zagrożenie ze strony złodziei samochodów. W Polsce kradzieżą aut para się po kilkanaście grup przestępczych w każdym większym mieście i wszyscy są zgodni w jednej kwestii: nie da się w 100% zabezpieczyć auta przed kradzieżą. Jak złodziej się uprze, to prędzej czy później je zwędzi, a właścicielowi zostanie po nim tylko wspomnienie, kilka zdjęć i wojna z ubezpieczalnią. 

Czytaj dalej
Punkty karne - co warto o nich wiedzieć?

Punkty karne - co warto o nich wiedzieć?

Punkty karne to narzędzie wprowadzone do walki z piratami drogowymi na polskich drogach w 1993 roku. Aby mogło spełniać swoją rolę, musiało zostać wyposażone w bezlitosny i nienegocjowalny taryfikator punktów karnych. Dzięki temu bardziej brawurowi kierowcy muszą częściej ściągać nogę z gazu, ale problem w tym, że przy odrobinie pecha każdy może w parę miesięcy dorobić się dwucyfrowego stanu konta. Na szczęście istnieje sposób na zmniejszenie ilości punktów, lecz jak wszystko, co związane z urzędami, nie jest darmowy.

Czytaj dalej