Proszę czekać...
Na ile przypadkowe są wyrywkowe kontrole GITD?

Na ile przypadkowe są wyrywkowe kontrole GITD?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś skąd inspektorzy transportu drogowego mają tak dobrego nosa, że codziennie zatrzymują tak wielu kierowców ciężarówek, którzy popełniają nietylko wykroczenia, ale niejednokrotnie też przestępstwa na drogach? Instynkt "krokodylka" to jedno i ciężko go przecenić, ale poza nim inspektorzy mają poważne wsparcie w postaci systemu DRSC. Na czym polega system bezprzewodowej kontroli ciężarówek?

Czytaj dalej
Parkingi podziemne nie dla aut elektrycznych?

Parkingi podziemne nie dla aut elektrycznych?

Samochody elektryczne coraz śmielej rozgaszczają się na naszych drogach, a co za tym idzie również na naszych parkingach. Coraz więcej producentów przestawia się na pojazdy hybrydowe, a niektórzy (jak np. Nissan, Renault i Mitsubishi) zapowiedzieli już całkowite odejście od silników spalinowych w najbliższej przyszłości. Elektryczna rewolucja w branży motoryzacyjnej może postępuje ospale, za to zdecydowanie i chyba nieuchronnie. W związku z tym regularnie podnoszona jest kwestia...

Czytaj dalej
Umarł król, niech żyje król?

Umarł król, niech żyje król?

Volkswagen Passat to auto, które można lubić lub nienawidzić, ale z całą pewnością nie można przejść obok niego obojętnie. Ta legenda niemieckiej klasy średniej zapisała się w historii motoryzacji złotymi zgłoskami, przenikając do popkultury w postaci memów, dowcipów, a nawet piosenek. Kto choć raz nie słyszał lub nie widział żartu z popularnego "pastucha", niech pierwszy rzuci pompowtryskiwaczem. 

Czytaj dalej