Proszę czekać...

Remont na A4 spowoduje ogromne korki. Sprawdź jak je ominąć

Utrudnienia na autostradzie A4 w związku z planowaną wymianą nawierzchni mogą spowodować powstanie potężnych korków. Prace remontowe rozpoczną się już dzisiaj i potrwają do 12 maja na odcinku między granicą województwa opolskiego i śląskiego a węzłem Gliwice Ostropa w kierunku Katowic.

W ramach naprawy punktowej 21-kilometrowy fragment autostrady zostanie poddany wymianie zużytej nawierzchni. W trakcie prac kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden z dwóch pasów ruchu, a ograniczenie prędkości zostanie obniżone do 80 km/h. O ile pogoda na to pozwoli, prace powinny zostać zakończone do 12 maja.

Następnie, od 15 maja do 30 lipca, rozpocznie się kolejny etap remontowy. Prace obejmą dwie łącznice węzła Gliwice Ostropa — zjazdową i wyjazdową jezdnię w kierunku Katowic. Organizacja ruchu na tym odcinku o długości ponad 6 km zostanie zmieniona, a nowe zasady będą obowiązywały od 9 do 14 maja.


 

W pierwszej kolejności, na jezdni w kierunku Wrocławia za węzłem Gliwice Bojków, lewy pas zostanie wyłączony z ruchu. Dzięki zamontowanej separacji kierunków ruch dwukierunkowy będzie prowadzony na jezdni w kierunku Wrocławia, dwoma pasami, oraz na jezdni w kierunku Katowic, jednym pasem. Po zakończeniu remontu na pasie prawym przeniesie się na niego ruch, umożliwiając rozpoczęcie prac na drugim pasie.

W trakcie remontu kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy w każdym kierunku, jednak obowiązywać będzie ograniczenie prędkości. Na większości odcinka będzie to 80 km/h, a w miejscach szczególnie newralgicznych 60 km/h.
W celu ominięcia remontowanych łącznic wjazdowych i zjazdowych w kierunku Katowic na węźle Gliwice Ostropa wprowadzony zostanie objazd przez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Przez cały okres remontów zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń.