Proszę czekać...

Karambol na drodze ekspresowej S74! Zderzyło się 40 aut.

40 uszkodzonych pojazdów i 8 osób poszkodowanych - oto bilans karambolu, do jakiego doszło dziś rano (16.01.2023) o godzinie 6 rano na drodze ekspresowej S74 na odcinku między Cedzyną a Kielcami (Świętokrzyskie). Dane przekazała za pośrednictwem TVN24 Beata Gizowkska z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Z kolei Kamil Tokarski - rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji, skomentował prawdopodobną przyczynę karambolu:

"Trzeba przyznać, że warunki w naszym regionie znacznie się pogorszyły. Wczoraj wieczorem w wielu miejscach naszego województwa spadł deszcz, a dziś nad ranem w pewnych miejscach były przymrozki. Warunki były bardzo trudne i to się odbiło też na zgłoszeniach, które otrzymywaliśmy. Na terenie naszego województwa kilka miejsc było bardzo niebezpiecznych i stamtąd też pochodziły zgłoszenia."

Przed godziną 8:00 służby otrzymały informację o zderzeniu 24 pojazdów, jednak bilans wxiąż rósł, by chwię po godz. 8:00 wynieść już 30 pojazdów i 4 osoby poszkodowane (dane przekazane przez rzecznika komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. kpt. Marcina Bajura).

Karambol na drodze S74. autor: Piotr Polak/PAP, źródło: TVN24

Karambol na drodze S74. autor: Piotr Polak/PAP, źródło: TVN24

Po godzinie 9:00 służby przekazały, że w wypadku uczestniczyło 40 pojazdów, z czego poważnym uszkodzeniom uległy 24 auta, a 16 miało odnieść drobnyu uszczerbek. Wraz z uszkodzonymi samochodami do ośmiu wzrosła także liczba poszkodowanych w karambolu osób, z czego dwie wymagały transportu do szpitala. Osobom biorącym udział w wypadku ratownicy zapewnili odpowiednie warunki do oczekiwania na rozwój sytuacji, pod postacią namiotów z nagrzewnicami.

Droga w kierunku Kielc była całkowicie zablokowana aż do godziny 13, kiedy udało sięudrożnić najpierw jedną, potem obie nitki. Nie bez pomocy zostały również osoby stojące w ogromnym korku, który uformował się zaraz za miejscem karambolu. Policja rozładowała korek bezpiecznie i sprawnie, co nie pozostało bez wpływu na szybkość przywrócenia ruchu.